Take a fresh look at your lifestyle.

Bayern Munchen po forcohet dukshëm, transferon Lucas Hernandez

Bayern Munchen po forcohet për sezonin e ardhëshëm, 80 milion për Lucas Hernandez.

Ekipi emblemë i Gjermanisë Bayern Munchen, pas eleminimit të tyre në Champions League nga Liverpool si duket ka filluar të mendoj për sezonin tjetër. “Bavarezët” kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit të majt të Atletico Madrid Lucas Hernandez.

Ky transferim ekipit nga Mynihu i ka kushtuar hiq më pak 80 milion Euro, dhe në mediat ndërkombëtare po cilësohet si njëri nga transferimet më të qëlluara të këtij viti. Kujtojmë që transferimi zyrtar do të kompletohet në muajin Qërshor, pasi që deri atëherë nuk ka afat kalimtar të transferimeve, rrjedhimisht Lucas Hernandez deri në fund të sezonit do të vazhdoj të luaj me Altetico Madridin.

/GazetaPremium