Take a fresh look at your lifestyle.

Miku i madh i shqiptarëve pritet të shpallë kandidaturën për president të SHBA’së

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden është shumë afër shpalljës së kandidaturës për në Shtëpinë e Bardhë, transmeton Gazeta Metro.


Biden ka thënë se është afër shpalljes së kandidaturës dhe se së shpejti do të dalë më një vendim.

“Jam shumë pranë marrjes së vendimit për t’u prezantuar përpara jush’’, tha ai.

.Të premten ai sqaroi se prej kohësh kishte vendosur se nëse do të hynte në garë, ai do të ishte i fundit në mesin e kandidatëve demokratë që do të shpallte kandidaturën.

Ai gjatë javëve të fundit është përballur me akuza nga disa gra se i kishte përqafuar pa pelqimin e tyre. Akoma nuk dihet se sa do të ndikojnë këto akuza pasi që demokrtët kanë votuesit liberalë./gazetametro.net