Take a fresh look at your lifestyle.

Chelsea mposhtë West Ham-in 2-0 dhe del në vendin e 3-të

Ekipi i Mauricio Sarrit, Chelsa ka fituar ndeshjen e mbetur ndaj West Ham United m rezultat 2-0.

Chelsea ka fituar ndeshjen e mbetur ndaj West Ham United me rezultat 2-0 ku pas kësaj fitoreje ekipi i Sarri-t ka dalur në vendin e 3-të në tabel me 66 pikë të tubuara.

Golat për Chelsean i realizoj Eden Hazard nga një për secilen pjesë. Belgu në minuten e 24 të pjesës së parë realizoj për epërsinë e bluve, kurse në minutat e fundit të ndeshjes, saktësisht në lojen shtesë Hazard realizoj për 2-0, rezultat me të cilin edhe përfundoj ndeshja.

Kujtojmë që në Premier League po zhvillohet një garë e fortë për Top4, ku 5 pikë i ndajnë 4 ekipet Chelsean, Tottenahm-in, Arsenali-in dhe Manchester United-in, përkatësisht nga vendi i tretë deri tek i gjashti.

/GazetaPremium