Take a fresh look at your lifestyle.

Bashkëluftëtari i Haradinajt ikën nga Kosova, shkruan një letër emocionuese

Ikjet e kosovarëve në drejtim të Evropës janë duke vazhduar pothuajse çdo ditë. Njëri prej tyre është edhe një ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Bëhet fjalë për Shqiprim Likën, bashkëluftëtari i kryeministrit, Ramush  Haradinaj, shkruan Indeksonline

Ai ka shkruar një letër dhe ka treguar arsyen e këtij vendimi të zorshëm që e mori.

Ndër të tjera, Shqiprimi theksoi se nuk e ka paramenduar asnjëherë se do të vije koha ta lëshoj atdheun. “Sinqerisht këtë veprim nuk e kam zgjedhur nga dëshira por padrejtësitë dhe dallgët e jetës na daktisën ashpër dhe pa mëshirshëm”, ka shkruar ai.

Letra e plotë:

Nuk e kam paramendu kurr një lamtumir per (migrim) per një mirqënje me të mirë

Në kohe me të veshtira e me të rënda në te cilat po kalonte vëndi imë !1998 -1999 .

Në atë kohe ky opcion per mua ishte i pa pranueshem!!

Nuk kam mujtë me paramendu një largim të tille dhe atë here pas perfundimit të luftes!!  Atehere kur ju deshem kosoves në rindertimin e vëndit e institucioneve të sajë!

Kosove gjithmon do të jem i gateshem të flijohem per ty ne gjdo cep te globit ku do që gjindem!

Lamtumir vëndi imë ,shum i dashur

Lamtumir familja imë e dashur

Lamtumir nënë qe na rrite me mundime!

Sinqerishte ketë veprim nuk e kam zgjedhur nga deshira por padrejtesit dhe dallgete e jetes na daktisen ashper dhe pa meshirshem!! 

/GazetaPremium