Take a fresh look at your lifestyle.

E pabesueshme: Shoferi kap shpejtësinë 378 km/h me Audi e tij

Një video e një personi duke vozitur me Audi e tij në autostradë, po bën xhiron në rrjetet sociale, transmeton Gazeta Metro.


Kjo Audi është bërë hit, pasi ajo kap një shpejtësi maksimale dhe ndoshta është edhe rekordi botëror për një veturë limuzinë të pa modifikuar. Shpejtësia që kap kjo veturë është 378 kilometra në orë.

Audi është e tipit RS6 Avant dhe ka një fuqi prej 1057 Hp