Take a fresh look at your lifestyle.

Momenti i sulmit fizik ndaj liderit të opozitës në Turqi

Kemal Kılıçdaroğlu, liderr i partisë opozitare Partia Popullore Republikane (CHP), është sulmuar nga një grup burrash gjatë një ceremonie varrimi në Ankara, shkruan Washington Post, transmeton Gazeta Metro.

Kılıçdaroğlu, i cili po merrte pjesë në varrimin e ushtarakut 26-vjeçar Yener Kirikçi, i cili ishte vrarë gjatë luftimeve të ashpra me kurdët dhe ishte i shoqëruar nga kryetari i sapozgjedhur i Ankarasë, Mansur Yavaş, transmeton Telegrafi.

Kılıçdaroğlu është goditur disa herë në kokë edhe pse pjesëtarët e sigurimit mundoheshin ta mbrojnë nga turma, në varrimin e ushtarakut të vrarë përgjatë vijës kufitare me Irakun.

Kandidatët e CHP në zgjedhjet e fundit lokale, kanë arritur të mundin kandidatët e presidentit aktual turk Recep Tayyip Erdogan në Ankara dhe Stamboll.

Yeni Şafak@yenisafak · 2hReplying to @yenisafak

#SONDAKİKA [Şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı] Başsavcılık, terör ve organize provokasyon soruşturması başlattı.https://www.yenisafak.com/gundem/kilicdarogluna-sehit-cenazesinde-saldiri-3467487 …

View image on Twitter

Yeni Şafak@yenisafak

Ankara’da şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yaklaşık 1 saat önce zırhlı araca binerek bölgeden ayrıldı.https://www.yenisafak.com/video-galeri/gundem/saldiriya-ugrayan-kilicdaroglunun-zirhli-araca-gecme-ani-2192888 … pic.twitter.com/bQskw4GF0z243:02 PM – Apr 21, 2019Twitter Ads info and privacy

Embedded video

See Yeni Şafak’s other Tweets