Take a fresh look at your lifestyle.

Sali Berisha: Merkel hodhi në kosh të plehrave idenë e coptimit të shqiptarëve

Ish-Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha vlersoj lartë samitin e Berlinit, sonte në emisionin politik të Artur Zhejit.

Ish-Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha vlersoj lartë samitin e Berlinit, i cili ndodhi pak ditë më parë. Ai kritikoj ashpër Edi Ramen dhe Hashim Thaçin si bartës të shtafetes së “Serbisë së Madhe”.

Në mes tjerash z. Berisha tha se në këtë Samit Kancelarja Merkel, “hodhi në kosh të plehrave idenë e coptimit të shqiptarëve.” Kjo sepse, sipas tij Merkel u tregoi qartë se nuk do të ketë asnjë ndryshim të territorit,

Poashtu, ish-Kryetari i PD-së thekson se zotri Rama, po nderhynë ashper në politiken Kosovare dhe kjo e dëmton Kosoven.

/GazetaPremium