Take a fresh look at your lifestyle.

Messi përjashtohet me karton t’kuq, vetëm i dyti në karierë

Lionel Messi është përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen që Argjentina po e zhvillon me Kilin.

Linonel Messi është përjashtuar me karton të kuq gjatë ndeshjes të cilen ai me kombëtaren e Argjentinës po e zhvillon ndaj Kilit.

Messi është përjashtuar në përfundim të pjesës së parë, pas një zënke që kishte me kapitenin e Kilit Gary Medel.

Aktualisht Argjentina e Messit është duke fituar 2-0 me golat e Agueros dhe Dybala-s, por kjo ndeshje mund të jetë e fundit për Messin në fanelen e kombëtares “albiçeleste”.

/GazetaPremium