Take a fresh look at your lifestyle.

Diego Costa drejt rikthimit në Premier Ligë

Sulmuesi i Diego Costa mund të kthehet në Premier League të Anglisë, ka raportuar të enjten “The Sun”.

Është vet lojtari që ka kërkuar largimin nga Atletico Madrid dhe siç raporton tabloidi anglez, Evertoni është i gatshëm të paguajë dëmshpërblim deri në 40 milionë euro për Costan, transmeton KTV.

Sulmuesi 30-vjeçar ka kontratë me Atleticon deri në vitin 2021, por nuk bën pjesë në planet e klubit për edicionin e ri.

Sulmuesi i Spanjës edicionin e kaluar në “La Liga” pati dy gola dhe dy asistime në 16 paraqitje.

/GazetaPremium