Take a fresh look at your lifestyle.

Hysaj drejtë Altetico Madrid

Lojtari i Napolit dhe i Kombëtares Shqiptare është shumë pranë kalimit në Atletico Madrid.

Lojtari i Kombëtares së Shqipërisë Elseid Hysaj shumë shpejt mund të vesh fanelen e klubit nga Madridi, atij të Atletico Madrid.

Hysaj tani ka humbur vendin e titullarit te Napoli, por ai si duket ka gjetur akordin me Alteticon qe të vazhdoj karieren e tij në Spanjë, kjo pasi ekipi i Simeones ka larguar si lojtar të lirë spanjollin Juanfran, dhe Hysajn e sheh si zëvendësues ideal te tij në krahun e djathtë.

Tani mbetet vetëm akordi mes dy klubeve Napolit dhe Atletico Madrid, që më pas Hysajn ta shohim duke luajtur ne La Liga.

/GazetaPremium