Take a fresh look at your lifestyle.

33 anëtar do t’i ketë Kryesia e LDK-së. Këtu i keni emrat…

LDK ka zgjedhur Kryesinë e saj, risia është kthimi i Vjosa Osmanit në Kryesi të LDK-së.

Emrat janë këta.

Agim Veliu, Kujtim Shala, Lutfi Haziri, Vjosa Osmani, Gazmend Muhaxheri, Haki Rugova, Ismet Beqiri, Imri Ahmeti, Anton Quni, Hikmete Bajrami, Avdullah Hoti, Muharrem Sfarqa, Sokol Haliti, Vlora Dumoshi, Lumi Abdixhiku, Brikena Krasniqi, Valon Murtezi, Fadil Krasniqi, Rrezarta Krasniqi, Arban Abrashi, Mirjeta Kalludra, Besian Mustafa, Florian Dushi, Selim Kryeziu, Mybera Mustafa, Safet Kamberi, Lutfi Zharku, Lirije Kajtazi dhe Fidan Rekaliu.

Në këtë mbledhje gjithashtu është bërë e ditur, se është rritur numri i grave dhe vajzave, të cilat do të jenë pjesë e kryesisë së partisë.

Nënkryetarët e partisë pritet që të zgjedhen ditëve në vazhdim.

Isa Mustafa gjithashtu njoftoi se nesër do të ketë diskutim për emrin e kandidatit për kryeministër nga LDK’ja.

/GazetaPremium