Take a fresh look at your lifestyle.

Distria Krasniqi fiton të bronztën në botrorin e Japonisë

Xhudistja jonë Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror që po mbahet në Japoni.

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në luften e saj për vendin e tretë në kategorinë deri në 48 kilogram.

Krasniqi për medaljen e bronzit e mposhti spanjollen Laura Martinez Abelenda me Ipon ku edhe Kosovës i siguroi medalje nga ky kampionat botëror i radhes.

Distria Krasniqi me këtë medalje i bashkohet Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës si garuese që fiton medalje në një kampionat botëror për senior.

GazetaPremium