Take a fresh look at your lifestyle.

Pendarovski viziton Tiranën

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski do të vizitojë Tiranën këtë të shtunë me ftesë të Presidentit Ilir Meta.  

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski do të vizitojë Tiranën këtë të shtunë me ftesë të Presidentit Ilir Meta.  

Takimi i nivelit të lartë vjen një javë pasi Këshilli i Europës nuk arriti një marrëveshje për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Pendarovski, do të pritet me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave.

Pas takimit, dy presidentët do të mbajnë një konferencë për mediat.

/GazetaPremium