Take a fresh look at your lifestyle.

Aksion i madhë i policisë tek lokalet e Llesnës në Prishtinë. Ja arsyet!?

Pak më parë u raportua për një aksion të Policisë së Kosovës në Prishtinë, tek ‘Lokalet e Lesnes’.

Pak minuta më parë në lokacionin e njohur si “te llesna” në Kryeqytet, Policia e Kosovës ka zhvillaur një asksion policor bastisjeje.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Mund të konfirmojë se njësitet policore janë duke kryer një operacion policorë, detajet do të bëhen të ditura pas operacionit.”, u shprehë ai. 

Mësohet se ky aksion po e kryhet për shkak të gjetjes së lëndëve narkotike, njofton Zëri.info.

Zona ku po kryhet operacioni, njihet si vend ku bëhet shitja e lëndëve narkotike, dhe është kontrolluar edhe disa herë më parë.

Kujtojmë që disa vite më parë nën qeverisjen Mustafa, në atë lokacion ishin mbyllur disa lojëra fati, si dhe ishin arrestuar disa përsona për përdorim të lëndëve narkotike, por si duket ky lokacion vazhdon të jetë i preferuari i narkotikëve.

/GazetaPremium