Take a fresh look at your lifestyle.

Oblak: Nuk arritem t’i realizojmë raste, kjo na kushtoj

Portjeri i Atletico Madrid Jan Oblak, pas ndeshjes së humbur me Real Madrid, fajson bashkëlojtarët që nuk konkretizuan rastet që patën.

Portjeri i Atletico Madrid Jan Oblak i vë fajin ekipit të tij se pse ata dështuna të fitojnë Superkupën ndaj rivalit të përbetuar Real Madrid. Oblak tha se: kishim shumë raste, por nuk i konkretizuam dhe kjo na kushtoi me humbje të kësaj finaleje.”

Tutje ai komentoi edhe kartonin e kuq të marrë nga Federico Valverde, i cili u shpallë edhe lojtari më i mirë i ndeshjes, duke thënë se: “ndoshta ai meritoi të jetë lojtari i ndeshjes, pasi që ai shpëtoi ekipin e tij.”

Kujtojmë që Real Madrid mposhti në superkupë Atleticon e Madridit me rezultat 4-1 në penallti, pasi që loja e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultat të bardhë 0-0.

/GazetaPremium