Take a fresh look at your lifestyle.

Pasi e theu rekordin e Henryt, Aguero barazoi atë të Lampardit

Sergio Aguero nuk kishte të ndalur sot në fitoren 6-1 të Manchester Cityt ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier.

Sulmuesi argjentinas realizoi het-trik, por që arriti edhe një sukses të madh në ligën angleze.

Argjentinasi ka edhe shumë punë për të bërë pasi aktualisht është sulmuesi i katërt më i mirë në histori të Ligës Premier.

Alan Shearer është i pari me 260 gola, Wayne Rooney me 208 dhe Andy Cole me 189 sosh.

/GazetaPremium