Take a fresh look at your lifestyle.

Meta: Kurti e ka Kryeministrin, e ka marrë Kryeparlamentarin, po e don edhe Presidentin

Ish-deputeti i LDK-së Bardhyl Meta, ka sqaruar situatat me VV-në rreth paqartësive për ndertimin e koalicionit.

Bardhyl Meta, zyrtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka deklaruar në studion e T7 në emisionin “Pressing” se L. Vetvetndosje po vonon krijimin e institucioneve, kjo pasi që sipas z. Meta, Albin Kurti dhe subjekti i tij po dëshiron pushtet absulut, duke mbajtur Kryeministrin, marrur Kryetarin e Parlamentit si dhe duke mos e lëshuar as Presidentin.

Tutje z. Meta kërkoi që VV-ja duhet të bëjë gjithçka për të bërë institucionet dhe Qeverinë, kjo pasi sipas tij kjo është obligim për ta quar vullnetin e qytetarëve në vend, sepse sipas z. Metaj kushtet nuk janë zgjidhje.

/GazetaPremium