Take a fresh look at your lifestyle.

Selimi: Me LDK do takohemi këtë fundjavë

Anëtari i Kryesisë së VV-së, Rexhep Selimi ka treguar se gjatë fundjavës do të takohen me LDK-në

Rexhep Selimi anëtari i Kryesisë së VV-së ka treguar për emisionin “Rubikon” se LDK dhe VV do të takohen këtë fundjavë.

Në anën tjetër z. Selimi i ka bërë thirrje politike LDK-së që të bëjë kompromis për qeverisje të përbashkët me Vetvendosjen, duke thë se “ne dhe LDK-ja duhet ta kuptojmë se vendi duhet të lirohet nga shkapja e shtetit, të cilin e ka kapur sipas tij z. Hashim Thaçi,

Tutje Selimi ka potencuar që është e rëndësishme të bëhet e mundur heqja e z. Hashim Thaçi nga pushteti, sepse z. Thaçi është kundërshtari më i madh i marrëveshjes LDK-VV.

/GazetaPremium